Jak zajść w ciążę, czyli rady naszych babek
W dzisiejszych czasach to już prawie cud naturalnie zajść w planowaną ciążę. Ostatnimi czasy normą staje się to, że pary mają problem z zajściem w ciążę. Pragnienie posiadania dziecka jest silne, ale jeśli nie jest spełnione, staje się dla wielu par źródłem ogromnego zmartwienia. Współczesna medycyna mimo wysokiego poziomu, nie zawsze może pomóc, więc ludzie pragnący dziecka uciekają się do praktykowania przeróżnych ludowych rad dotyczących tego jak zajść szybko w ciążę. Jeśli pragniesz dziecka, które póki co się nie pojawia, możesz wypróbować którąś z poniższych, nieszkodliwych porad naszych babek. Historie wielu kobiet pokazują, że bywają one pomocne.
Nasi przodkowie posiadali swoistą mądrość. Dobrze znali swoje ciała, a ich życie było proste. Lekarze praktykowali tylko w dużych miastach, a stać na nich było jedynie bogatych pacjentów. Prostym ludziom przchodziły z pomocą znachorki, zielarki czy babki akuszerki, które z pokolenia na pokolenie przekazywały mądrości ludowe oparte na doświadczeniu swoim i otaczenia.
Jak często się kochać?
Nasze babcie wiedziały, że nie trzeba uprawiać seksu każdego dnia aby zajść w ciążę. Kobiety posiadały wiedzę na temat owulowalacji i żywotności plemników. Statystyki wskazują, że najwięcej poczęć jest następstwem współżzcia około pięć dni przed owulacją. Plemniki są na tyle szybkie, że już po godzinie można je zobaczyć w jajowodach kobiety. Jeśli w tym momencie nie ma tam jajeczka, to jeszcze nie wszystko jest stracone. Są również plemniki, które „odpoczywają” w drodze do jajeczka i dzięki temu mają większą wytrzymałość niż ich koledzy sprinterzy. Jest absolutnie pewne, że plemniki mogą przetrwać w drogach rodnych co najmniej 48 godzin, ale niektóre dadzą radę nawet przez tydzień. Dlatego w trakcie owulacji zaleca się kochać raz na dwa, trzy dni.
Chcesz zajść w ciążę? Koniec z przegrzewaniem się i gorącymi kąpielami.
Zarówno kobiety, jak i mężczyźni starający się o dziecko, powinni zapomnieć o gorących kąpieliach. U kobiety wyższa temperatura powoduje zaburzenia owulacji. Gorąco szkodzi także mężczyznom, ponieważ utrudnia proces tworzenia się plemników. Dawniej babki zalecały mężczyznom chłodzenie jąder. Mężczyzna musiał kilka razy dziennie płukać swoje jądra zimną wodą przez kilka minut.
Uzdrawiająca moc ziół
Od stuleci kobiety używały ziół podczas różnych komplikacji zdrowotnych. Zioła są doskonałym pomocnikiem w regulacji poziomu hormonów w ciele, dopływu krwi do narządów, stymulowaniu macicy. Najpopularniejszym ziołem wspomagającym prawidłowe funkcjonowanie kobiecego cyklu hormonalnego był i wciąż jest przywrotnik pospolity. Wzmacnia organy kobiece i przyczynia się do wzrostu błony śluzowej macicy. Zapobiega poronieniu i zwiększa prawdopodobieństwo poczęcia. Ma wyjątkowe działanie w zaburzeniach miesiączkowania, łagodzeniu bóli menstruacyjnych, nadmiernego krwawienia. Leczy choroby zapalne w podbrzuszu, zapalenie jajników, itp. Kobiety przygotowywały napar z przytwornika.
Inne świetne zioła to:
Melisa, która reguluje cykl menstruacyjny i zmniejsza ból podczas miesiączki.
Maliny, przynoszą ulgę w bolesnych i silnych miesiączkach. Rozluźniają mięśnie gładkie macicy. Nie należy ich spożywać w pierwszym trymestrze ciąży, ponieważ może to spowodować przedwczesne skurcze macicy.
Piołun, który oczyszcza krew, likwiduje upławy i reguluje cykl miesiączkowy.
Werbena, ma pozytywny wpływ na narządy kobiece, wpływa na aktywność macicy i poprawia funkcję jajników.
Rumianek ma pozytywny wpływ na narządy kobiece, łagodzi bóle menstruacyjne i używa się go przy zespole napięcia przedmiesiączkowego oraz w okresie regeneracji po porodzie.
Szałwia, działa podobnie do żeńskiego hormonu estrogenu. Stosuje się ją w okresie dojrzewania, w okresie menopauzy i podczas nieregularnych miesiączek, wywołuje spóźniającą się miesiączkę.
Krwawnik to kolejne zioło często używane przy nieregularnych miesiączkach, bólach i skurczach menstruacyjnych.
Zaleca się również stosowanie imbiru, czosnku, chili, selera.
W zdrowym ciele zdrowy duch
Ważne jest by kobieta starająca się zajść w ciążę miała zdrowe ciało. Konieczne jest przestrzeganie właściwej diety. Podstawą jest zróżnicowany, świeży i zbilansowany pokarm zawierający wiele witamin i składników mineralnych ( korzystne działanie na plemniki ma cynk, selen, witaminy C, E, B12), zdrowe tłuszcze i właściwe węglowodany. Jedz to, co nasze babcie. Żadnych wędlin, półproduktów pełnych konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Żadnych smażonych potraw, słodyczy i napojów gazowanych. Uważaj na alkohol, kawę i papierosy.
Ważnym czynnikiem zdrowego stylu życia jest aktywność fizyczna. Dzięki ruchowi odzyskujemy równowagę psychiczną. Częścią zdrowego stylu życia jest idealną waga. Kobiety z nadwagą mają zmniejszoną zdolność do poczęcia i częściej mają powikłania w czasie ciąży (cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi). I niedowaga nie sprzyja ciąży. Zbyt niska masa ciała może być przyczyną upośledzonej funkcji hormonalnej jajników.
Odpowiednia pozycja seksualna
Niektóre babcie radzą pozycję na misjonarza, jako najbardziej skuteczną do zajścia w ciążę – przy czym istotne jest by natychmiast po współżyciu ułożyć ciało tak by sperma miała najłatwiejszą drogę, np. umieścić poduszkę pod pupą. Nasze babki praktykowały także pozycje świecy. Krótko mówiąc połóż się na plecach, unieś nogi, podeprzyj pupę aby także była uniesiona i wytrzymaj w tej pozycji dziesięć do dwudziestu minut.
Kochanie się ma sprawiać radość
Aby mogło dojść do poczęcia, konieczny jest orgazm. W przeciwnym wypadku to nie działa. Interesujące jest to, że nawet kobiecy orgazm może przyczynić się do pomyślnego wyniku. Dzięki skurczom pochwy plemniki są wciągane do szyjki macicy, czyli w stronę jajeczka. Zaleca się, uprawianie miłości z ochotą i radością, bez zmuszania do czegokolwiek.
Bądź cierpliwa
To może być trudne. Tak bardzo pragniecie dziecka, a rezultat żaden. Postaraj się o to by być spokojna i zrelaksowana, cierpliwie wypróbuj porady naszych babek. Nie na darmo mówi się – „Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie“. Zadbaj o psychikę. Stan psychiczny kobiety jest naprawdę kluczowy. Unikaj stresujących sytuacji. Hormony stresu mogą wpływać na funkcję jajowodów i przepływ krwi do macicy. Mogą nawet zablokować owulację.
Przeczytaj więcej artykułów:
- Podstawowa wyprawka dla noworodka
- Mówią, że jajka na boczku podwyższają IQ płodu
- 8 najczęstszych objawów ciąży
Życzę miłego dnia
www.mimulo.pl
Pingback: Obliczamy płodne dni | Blog Mimulo